Zastosowanie klejów poliuretanowych

Zastosowanie klejów poliuretanowych

Kleje to bardzo szeroka gama produktów przeznaczonych do bardzo różnych zastosowań. Zarówno w przemyśle, jak i w domu bardzo chętnie stosowane są obecnie kleje poliuretanowe.

Jakie zalety ma klej poliuretanowy?

Kleje poliuretanowe tworzą bardzo mocne, wytrzymałe i odporne na działanie różnych niekorzystnych czynników spoiny. Kleje poliuretanowe odznaczają się także bardzo dużą odpornością na wilgoć. Są także odporne na czynniki biologiczne i chemiczne. Bardzo ważne jest także to, że pod wpływem działanie wilgoci kleje te nie zmieniają swoich właściwości.

Charakterystyczne dla klejów poliuretanowych właściwości sprawiają, że znalazły one szerokie zastosowanie między innymi w budownictwie. Duża wytrzymałość sprawia, że kleje te wykorzystywane są jako kleje montażowe. Kleje te nie zawierają rozpuszczalników.

Jakie są rodzaje klejów?

Kleje montażowe dostępne są w dwóch rodzajach. Klienci mają do wyboru zarówno kleje jedno- jak i dwuskładnikowe. Te pierwsze wykorzystywane są wyjątkowo często w budownictwie do różnego rodzaju prac wykończeniowych. Plusem jest to, że kleje montażowe mogą być używane także na zewnątrz. Kleje dwuskładnikowe są przeznaczone do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Pianka poliuretanowa to kolejny produkt wykorzystywany w budownictwie. Pianka poliuretanowa odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża.

Osoby, które interesuje mocny klej chętnie decydują się na poliuretanowy. Ten mocny klej sprawdzi się przy różnego rodzaju pracach wykończeniowych i remontowych.