Wytrzymałe kleje - jakie wybrać?

Wytrzymałe kleje – jakie wybrać?

Podczas urządzania mieszkania, remontu czy różnych drobnych napraw, które zdarzają się w każdym domu, przydatny bywa mocny klej. Kleje poliuretanowe są wyjątkowo wytrzymałe i mają wiele różnych zastosowań

Co to jest klej poliuretanowy?

Kleje poliuretanowe to kleje montażowe na bazie poliuretanu. Są one wyjątkowo odporne na wilgoć i elastyczne. System sieciowania klei poliuretanowych oparty jest na absorbcji wilgoci z otoczenia. Można je stosować w szerokim zakresie temperatur.

Idealnie sprawdzają się w specjalistycznych systemach klejenia, np. dekarskich, budowlanych czy przemysłowych. To doskonałe rozwiązanie do przyklejenia parkietu czy desek na schody. Kleje poliuretanowe pozwalają uzyskać bardzo silne spoiny. Są bardzo wytrzymałe i nadają się zarówno do klejenia materiałów organicznych, jak i nieorganicznych. 

Wybór dobrego kleju

Kleje mogą być jedno lub dwuskładnikowe. Te pierwsze wiążą się pod wpływem wilgoci, kontaktu z powietrzem lub utleniania. Dwuskładnikowe zawierają bazę i katalizator, które po połączeniu ze sobą twardnieją. Oba typy kleju są bardzo wytrzymałe. Wybierając klej warto zwrócić uwagę na jego elastyczność. Tam gdzie działają naprężenia, np. na posadzkach czy w przypadku łączenia ruchomych elementów ważna jest wyższa elastyczność kleju.

Wysokiej jakości kleje poliuretanowe, a także różne inne produkty przydatne podczas remontów, jak np. pianka poliuretanowa, można znaleźć w ofercie sprawdzonej firmy. Więcej informacji o produktach znajduje się na stronie internetowej.