Kleje niezbędne przy różnego rodzaju pracach budowlanych

Kleje niezbędne przy różnego rodzaju pracach budowlanych

Do łączenia różnego rodzaju elementów bardzo często wykorzystuje się kleje. W sprzedaży dostępnych jest dzisiaj wiele rodzajów klejów. Do tych, które wybierane są naprawdę bardzo często zalicza się kleje poliuretanowe.

Dlaczego kleje cieszą się dużą popularnością?

Kleje poliuretanowe zawierają w swoim składzie poliuretan. Jest to tworzywo sztuczne, z którego produkowane są obecnie nie tylko kleje. Materiałem, który dzisiaj bardzo często wykorzystywany jest do wykonywania izolacji termicznych jest pianka poliuretanowa.

Kleje poliuretanowe oraz pianka poliuretanowa zawdzięczają swoją popularność tym, że mają mnóstwo zalet, które nadaje im poliuretan. Kleje poliuretanowe tworzą mocne, trwałe i elastyczne spoiny odporne na działanie wody i innych niekorzystnych czynników. Co ważne, zarówno kleje poliuretanowe, jak i pianka poliuretanowa nie tracą swoich właściwości pod wpływem bardzo niskich temperatur.

Jakie są możliwości wykorzystania klejów i pianki poliuretanowej?

Kleje poliuretanowe bardzo chętnie wykorzystywane są zarówno w budownictwie, jak i w gospodarstwach domowych. Ich właściwości sprawiają, że sprawdzają się jako kleje montażowe. Pianka poliuretanowa także ma szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywana do wykonywania izolacji termicznych i akustycznych. Klej poliuretanowy to mocny klej, który może być wykorzystany do łączenia ze sobą elementów wykonanych z metalu, szkła, betonu, drewna.

Do łączenia wielu małych i dużych elementów bardzo często potrzebny jest naprawdę mocny klej. Kleje montażowe zawierające poliuretan to wyjątkowo mocny klej.