Jakie produkty są niezbędne do wykonania izolacji?

Jakie produkty są niezbędne do wykonania izolacji?

Chemia budowlana to bardzo szeroka gama produktów, które znajdują się zastosowanie przy różnego rodzaju pracach budowlanych, remontowych, naprawczych i wykończeniowych. Do tych, które wykorzystywane są naprawdę bardzo często zalicza się systemy hydroizolacyjne i kleje montażowe.

Czym jest hydroizolacja?

Hydroizolacje stosuje się, aby zabezpieczyć budynek przed działaniem wilgoci. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, z których wykonywane są systemy hydroizolacyjne. Bardzo popularne i to od bardzo wielu lat są systemy hydroizolacyjne oparte na bazie bitumów. Izolacja bitumiczna charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wodę.

Ponadto izolacja bitumiczna jest odporna również na działanie innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Izolacja bitumiczna najczęściej wykorzystywana jest na zewnątrz budynków. Tradycyjnie izolację bitumiczną stosuje się na dachach. W sprzedaży dostępne są również materiały, które mogą zostać wykorzystane jako hydroizolacje w pomieszczeniach.

Kleje montażowe: jakie można kupić?

Kolejną, bardzo popularną grupą produktów zaliczanych do chemii budowlanej są kleje montażowe. Są one niezbędne podczas wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych. Ponadto kleje montażowe przydają się przy pracach wykończeniowych. Można po nie sięgnąć także wtedy, gdy w domu trzeba wykonać jakąś drobną naprawę.

Kleje montażowe dostępne są w różnych rodzajach, dzięki temu można stosować je na bardzo różnych powierzchniach. W sprzedaży dostępne są też kleje montażowe specjalistyczne.