Wybierz odpowiedni klej przeznaczony do membran

Wybierz odpowiedni klej przeznaczony do membran

Podczas budowy domu często zastanawiamy się nad jego prawidłowym wykończeniem, gdzie do najważniejszych czynników należy prawidłowa wytrzymałość i szczelność pokryć dachowych oraz innych elementów budowlanych. Klej do EPDM doskonale nadaje się do uszczelniania nie tylko dachów, tarasów czy balkonów, ale również ram okiennych oraz wszystkich szczelin wokół drzwi czy innych otworów w domu. Jeżeli zadbamy o właściwą izolację, budynek będzie spełniał wszystkie zadania w sposób właściwy. Zimą nie będzie przepuszczał niskich temperatur do wewnątrz, a latem zatrzyma potrzebny chłód w środku domu.

Jak zrobić izolację na poddaszu?

Takie klejenie EPDM ma szczególnie znaczenie właśnie na poddaszach, gdzie nie ma jednolitego muru, a izolacja jest wystawiona na działanie wszystkich czynników zewnętrznych. Dlatego tak istotne jest, aby zastosowane kleje montażowe miały wysoką jakość, były odporne na działanie czynników zewnętrznych, oraz zostały właściwie zastosowane na powierzchniach z membraną.

Jakie błędy są popełniane podczas izolacji dachu?

Kiedy na gotowej powierzchni chcemy ułożyć membranę, musimy pamiętać, aby wcześniej tą powierzchnię właściwie odpylić i oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń. To sprawi że kleje przemysłowe będą miały odpowiednią przyczepność, a izolacja dachu czy innej powierzchni domu zostanie wykonana prawidłowo.

Tylko zastosowanie wysokiej jakości materiałów daje gwarancję odpowiedniej izolacji oraz nieprzepuszczalności wilgoci i innych czynników z zewnątrz. Jeżeli chcemy sobie zapewnić wygodne i komfortowe mieszkanie, musimy postawić na wysokiej jakości materiały budowlane. Ważnym aspektem jest także ciągłość izolacji, jakiekolwiek szpary powstałe podczas kładzenia membrany mogą doprowadzić do przedostawania się wilgoci.