Jak wykonać skuteczną hydroizolację tarasu bądź balkonu?

Jak wykonać skuteczną hydroizolację tarasu bądź balkonu?

Kiedy budujemy dom, często nie dajemy sobie sprawy, jak wiele prac budowlanych jest do wykonania, a przede wszystkim jak wykonać je prawidłowo, aby wszystkie prace były wykonane według norm i panujących zasad budowlanych. Dla przykładu hydroizolacja balkonu bądź tarasu powinna być wykonana przy zastosowaniu specjalistycznych klejów montażowych, do nich zalicza się między innymi klej do EPDM, dzięki któremu tworzy się odpowiednia powłoka izolacyjna i nie przedostaje się na zewnątrz ani do środka niepożądana wilgoć.

Profesjonalnie wykonany remont

Obecnie w budownictwie stały się bardzo modne tarasy i dodatkowe balkony, wszystko po to abyśmy mieli gdzie wypoczywać latem, a nawet zimą jeżeli jesteśmy zwolennikami przebywania na świeżym powietrzu. To także dodatkowa przestrzeń na kwiaty i inne rośliny ozdobne.

Aby jednak taras był właściwie wykonany, musimy pamiętać, że klejenie EPDM musi zostać wykonane fachowo. Najpierw powinniśmy przygotować całą powierzchnię tarasu, oczyścić ją, aby kładzione kleje montażowe miały odpowiednią przyczepność do podłoża oraz rozkładanej membrany.

Taras z zadaszeniem to nie lada wyzwanie

Decydując się na taras z zadaszeniem nie tylko musimy właściwie przygotować powierzchnię tarasu, ale również dachu, który się nad nim znajdzie. W każdym z tych przypadków można zastosować wysokiej jakości kleje przemysłowe, dzięki którym nie będzie mowy o żadnych przeciekach. Wilgoć nie dostanie się do wewnątrz i całą elewacja nie ulegnie uszkodzeniu. Wszystkie prace budowlane tego typu najlepiej zlecić fachowcom, którzy znają się na budownictwie, a co najważniejsze mają pozytywne opnie i mogą pochwalić się projektami które dotychczas zrealizowali.