Kleje i uszczelniacze dla budownictwa

Kleje i uszczelniacze dla budownictwa

W branży budowlanej wykorzystywane są obecnie nowoczesne kleje przemysłowe i uszczelniacze. Do produktów tych zalicza się między innymi klej EPDM oraz szlam mineralny.

Jakie ma zastosowanie klej EPDM?

Kleje przemysłowe wiążą bardzo szybko i tworząc trwałą powłokę odporną na działanie różnych niekorzystnych czynników środowiskowych. Kleje przemysłowe można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Do klejów tych zalicza się też klej EPDM. Jest to klej, który jest syntetycznym kauczukiem.

Klej EPDM doskonale sprawdzi się jako uszczelniacz. Ogromnym plusem jest to, że klej EPDM można stosować nie tylko na suchych, ale także na wilgotnych powierzchniach. Stosuje się go nie tylko do klejenia, ale także do uszczelniania membran oraz folii EPDM. Można wykorzystać go nawet do uszczelniania wyjątkowo głębokich szczelin.

Czym jest szlam mineralny?

Obecnie bardzo często jako uszczelniacz stosuje się szlam mineralny. Jest to bardzo nowoczesny szlam uszczelniający, który oparty jest na spoiwie cementowym. Dodatkowo szlam uszczelniający ma w swoim składzie różnego rodzaju wypełniacze i dodatki. Dobiera się je tak, aby szlam uszczelniający tworzył trwałą powłokę hydroizolacyjną.

Szlam mineralny ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być wykorzystany do wykonania hydroizolacji podpłytkowych, w łazienkach i na basenach. Sprawdzi się także jako materiał na hydroizolacje schodów, balkonów i tarasów. Ponadto można nim uszczelniać różnego rodzaju zbiorniki na wodę o kanały w warsztatach samochodowych.