Kleje montażowe dla budownictwa

Kleje montażowe dla budownictwa

Chemia budowlana i kleje przemysłowe to grupa produktów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Po nowoczesne systemy hydroizolacyjne oraz kleje montażowe sięgają nie tylko profesjonalne ekipy remontowo-budowlane. Wiele z nich wykorzystywanych jest także przez amatorów.

Systemy hydroizolacyjne: dlaczego są niezbędne?

Systemy hydroizolacyjne mają za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed wilgocią. Jako hydroizolacje wykorzystywane są obecnie bardzo różne materiały. Hydroizolacje dzieli się jednak nie tylko z uwagi na rodzaj wykorzystanego materiału, ale też z uwagi na charakter zabezpieczanego przed wilgocią pomieszczenia.

W efekcie hydroizolacje dzieli się na pionowe i poziome. Materiały, które zostaną wykorzystane do wykonania hydroizolacji muszą być bardzo wytrzymałe. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład izolacja bitumiczna. Izolacja bitumiczna najczęściej wykorzystywana jest do hydroizolacji fundamentów. Izolacja bitumiczna ma wiele zalet. Ogromnym plusem jest to, że szybko zyskuje odporność na wilgoć.

Do jakich prac można wykorzystać klej montażowy?

Kleje montażowe to bardzo szeroka gama produktów, które są bardzo przydatne prac montażowych i naprawczych. Dostępne obecnie na rynku kleje montażowe mogą być wykorzystywane zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Co ważne, kleje montażowe umożliwiają bezproblemowy montaż większości dostępnych obecnie na rynku materiałów budowlanych i tych wykorzystywanych do prac wykończeniowych. Do tego zapewniają one bardzo trwałe mocowanie.