Branża remontowa i budowlana stale się rozwija. Pojawiają się nowe lub ulepszone produkty. Kleje montażowe stworzone z myślą o branży budowlanej to wyjątkowo duża grupa produktów. Zwykle jest kojarzona z klejami hybrydowymi będącymi najskuteczniejszymi z dostępnych na rynku rozwiązań, składa się na nią jednak także szereg innych produktów. Na czym polegają zatem różnice między nimi i w jaki sposób rozwiązania tego rodzaju wykorzystuje się w praktyce?
Dla kogo są przeznaczone kleje do montażu?
Kleje budowlane są często opisywane jako rozwiązania przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalnych zastosowań. Okazuje się jednak, że znajdują się w centrum zainteresowania także tych osób, które za swoje największe hobby uważają majsterkowanie. Za ich pośrednictwem można kleić między innymi dekoracyjne panele ścienne oraz listwy przypodłogowe, na kleje można jednak liczyć także wtedy, gdy pojawia się konieczność zamontowania listew schodowych albo taśm do dywanów. Zadania te można z powodzeniem powierzyć osobom, które zawodowo nie działają w branży budowlano-remontowej, a odpowiednie narzędzia gwarantują, że efekt końcowy będzie wyśmienity.
Oczywiście, wspomniany już podział klejów nie pozostaje bez znaczenia dla ich zastosowania i funkcjonalności. Ich producenci chwalą się, że polecane przez nich rozwiązania łączą ze sobą każde rodzaje powierzchni, nietrudno jednak domyślić się, że kleje poliuretanowe poradzą sobie z wieloma wyzwaniami znacznie szybciej niż klasyczne kleje budowalne.
Technologie klejowe w praktyce
O pełnym zadowoleniu z klejów montażowych można mówić przede wszystkim wtedy, gdy ma się świadomość istnienia różnic pomiędzy nimi. Przykładowo, technologie klejowe na bazie rozpuszczalnika są szczególnie cenione przy zastosowaniach pionowych, podczas gdy kleje na bazie wody są wybierane tam, gdzie pojawia się konieczność uzyskania szybkich wiązań wstępnych.