Jako powłoki hydroizolacyjne mogą być dzisiaj stosowane bardzo różne materiały. Do tych bardzo nowoczesnych zalicza się klej EPDM oraz szlam mineralny.
Klej EPDM: jak i do czego go stosować?
Klej EPDM ma bardzo szerokie zastosowanie. Nadaje się do klejenia oraz uszczelniania folii EPDM oraz membran. Klej EPDM może być stosowany na dachach, fasadach i posadzkach. Można go wykorzystać również do klejenia elementów metalowych, szkła, drewna (także malowanego i impregnowanego), betonu, ceramiki, niektórych rodzajów tworzyw sztucznych, betonu.
Dostępne obecnie na rynku kleje przemysłowe występują w wielu rodzajach. Klienci cenią nie tylko to, że kleje przemysłowe są łatwo dostępne, ale także ich bardzo wysoką jakość. Do tego kleje przemysłowe można kupić w bardzo przystępnej cenie.
Zastosowanie szlamu mineralnego
Szlam mineralny jest jednym z najbardziej nowoczesnych materiałów uszczelniających. Szlam mineralny stosowany jest jako powłoka hydroizolacyjna. Szlam uszczelniający może być zarówno jedno-, jak i dwuskładnikowy. Szlam uszczelniający może zostać wykorzystany do wykonania bezspoinowych powłok hydroizolacyjnych.
Znajduje zastosowanie między innymi do uszczelniania ław fundamentowych. Ponadto szlam uszczelniający doskonale sprawdzi się do uszczelniania różnego rodzaju zbiorników na wodę. Można go użyć również do uszczelniania basenów czy podłóg na gruncie. Szlam mineralny jest bardzo elastyczny, odporny na uszkodzenia. Może być stosowany we wnętrzach i budowlach ogrodowych.