Jak klej najlepiej zastosować?

Jak klej najlepiej zastosować?

Kiedy potrzebujemy skleić coś w domu, często zastanawiamy się jakiego kleju użyć, aby powłoka została sklejona solidnie i trwale. Czasami uszkodzenie jest tak małe, że nie warto wyrzucać zepsutego przedmiotu do kosza, korzystniejszą opcją jest jego naprawa. Tak jest również w przypadku klejenia trudnych powierzchni w kuchni czy w łazience.

Dzięki nowoczesnym technologiom, Klej Mamut może nie tylko trwale związać każdą powierzchnię, ale również będzie on odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmienne temperatury. Tego rodzaju kleje nadają się zarówno do klejenia wewnątrz jak i na zewnątrz.

Jakie zalety ma klej uniwersalny?

Jak sama nazwa wskazuje, klej uniwersalny można stosować do różnych powłok, dlatego jego zastosowanie w domu jest o wiele większe. Do najważniejszych zalet można zaliczyć natychmiastowy chwyt bez żadnego podpierania, wiązanie jest trwałe, elastyczne i wytrzymałe nawet na zewnątrz.

Dlatego jeżeli masz do sklejenia gładką bądź porowatą powierzchnię w domu, to klej montażowy będzie doskonałym klejem do zastosowania. Nie ważne czy stłukł ci się wazon czy masz do sklejenia ramkę na obraz, dzięki zastosowaniu kleju uniwersalnego wszystkie przedmioty będą wyglądały jak nowe.

Sposób użycia kleju montażowego

W przypadku klejenia każdej powłoki, najpierw trzeba ją dobrze oczyścić. Zanim zatem przejdziemy do samego klejenia, zadbajmy o odtłuszczenie oraz dokładne usunięcie wszelkich pyłów i kurzu z klejonych powłok. Dopiero gdy obie powłoki będą czyste i suche, można zastosować klej uniwersalny, dzięki któremu powłoki zostaną sklejone szybko i trwale. Taki klej do plastiku nadaje się doskonale. A dodatkowo klei również drewno, beton, szkło, metal i inne materiały.